Panopticon

Strona Domowa Krzysztofa Małysiaka

Get Adobe Flash player

Bogusław Wolniewicz

Kilka ciekawszych wywiadów / wykładów z prof. Bogusławem Wolniewiczem. Nie trzeba zgadzać się z każdym argumentem i każdą opinią, ale warto wytrzymać do końca.

Czytaj więcej: Bogusław Wolniewicz

Wolniewicz o wojującym Islamie.

 

Bogusław Wolniewicz o wojującym Islamie, głupocie hasła "Je suis Charlie". Hasło dorobiło się już nawet pozycji w Wikipedii i było jednym z najpopularniejszych hashtagów w historii Twittera co potwierdza większość tez z poniższego filmiku. Wypowiedzi Wolniewicza warto posłuchać, choć nie ze wszystkimi tezami należy się bezwarunkowo zgadzać. Odskocznia od standardowych i sztampowych first-page-bullshits serwowanych od prawa do lewa.

Czytaj więcej: Wolniewicz o wojującym Islamie.

Stream dźwięku z Windows 7 do Raspberry Pi

Zadanie jest następujące - wysłać dźwięk typu "What you hear" z Windows 7 do Raspberry Pi, które przez podłączoną do niego kartę dźwiękową USB, lub co gorsza przez zabudowany audio-jack, przepchnie wszystko do podłączonych do niego głośników. Malina pracuje więc, dość przewrotnie, jako klient, a windowsowy PC lub laptop jako serwer udostępniający dźwięk np. po sieci LAN. Nasze raspberry staje się więc interfejsem do głośników pozwalający nam wpiąć je do sieci LAN i odgrywać na nich dźwięki z różnych źródeł bez kabelka. Zalety tego rozwiązania to oczywiście brak kabelków i kłopotliwego przepinania np. z PC do laptopa oraz oparcie się open source i darmowe oprogramowanie.

Czytaj więcej: Stream dźwięku Windows 7 do Raspberry Pi

 

Melancholia - Albrecht Dürer

 

I znów Dürer i jego dzieła - tak trudno je wybić z głowy. Być może widzę w nich więcej niż Autor planował zawrzeć, lecz jeżeli nawet sam Wielki Waldemar pisze o nim w "Wyspach Bezludnych" tak:

 

"Na jednym z najbardziej genialnych rysunków w dziejach sztuki („Melancholia” Dürera) samotny anioł siedzi wśród wszystkich symboli tego świata – ma obok siebie klepsydrę, wagę,

Czytaj więcej: Melancholia - Albrecht Dürer